Zanzibar Turu Her Cuma Hareket Türk Havayolları ile 6 Gece

Zanzibar Turu 6 Gece

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Zanzibar (Cuma - Cumartesi)

  İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde 16:30’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi takiben Türk Havayollarının  TK605 sefer sayılı tarifeli uçuşu  ile saat 19:25’te Zanzibar’a hareket .Doğu Afrika kıyılarının 23 mil uzağında bulunan Zanzibar, baharat kokuları, dar sokakları, sedef işleme kapıları, mercan resifleri, ılık tropik suları, beyaz kumsallı plajları ile Hint Okyanusu’nda adeta bir cennet ada.. Ada aynı zamanda, zengin bir tarihe de ev sahipliği yapar. Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuk sonrası saat 02:35’te Zanzibar Havalimanına varış. Kapı Vizesi işlemlerimiz sonrası alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme Otelimizde

2. Gün: Zanzibar (Cumartesi)

  Sabah kahvaltısı sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için sabahtan extra olarak Zindan Adası Turu. Zanzibar kentinin tam karşında yer alan bu ada Hapishane olarak yapılması karşılık hiç kullanılmamıştır. Sonraları kölelerin karantinası için kullanılan adada hala kalıntılar görülebilir. Adanın küçük bir kısmından çok güzel bir plaj vardır ayrıca snorkel de yapabilirsiniz. Ayrıca bu ada koruma altındaki büyük kaplumbağalara ev sahipliği yapmaktadır. Ögleden sonra dileyen misafilerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Yunus izleme turu. Yarım gün ve ögleden sonra yapılacak olan turumuz için adanın güney noktasındaki kızımkazı balıkçı köyüne gidiyoruz. Bu turda Yunusları çok rahat görebilir ve hatta onlara yakın yüzebilirsiniz. Ayrıca bu köyde İslamiyetin Doğu Afrikadaki ilk eserlerinden kalma camiyi görebilirsiniz. Sonrasından otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Zindan Adası Turu: 60.-EUR

3. Gün: Zanzibar (Pazar)

  Kahvaltının ardından, güneş, deniz ve tropik sahillerin büyülü dünyasında, adanın keyfini çıkarmak üzere gününüz serbest.. Dilerseniz, Jozani Ormanı ve Baharat Çiftlikleri gezisine katılarak gününüzü renklendirebilirsiniz. Baharat, Zanzibar’ın önemli gelir kaynaklarından.. Adanın orta bölümlerini kaplayan baharat bahçeleri, genellikle bahçe sahibi aile üyelerinden birinin eşliğinde gezilir. Gezi sırasında zencefil, karanfil, vanilya, karabiber, tarçın, hindistan cevizi ve birçok baharat çeşidinin yetiştiriliş ve işlenişini öğrenmeniz, bitkilerden örnekler almanız mümkün. Geceleme otelimizde.

Baharat Turu : 60.-EUR

4. Gün: Zanzibar (Pazartesi)

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen Misafirlerimiz için extra Blue Safari Turu. Tur bitimi otelde dönüş ve geceleme otelimizde.

Blue Safari Turu: 90.- EUR

5. Gün: Zanzibar (Salı)

  Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, okyanusun derinliklerine dalış yapabilirsiniz. Geceleme Zanzibar'da otelimizde.

6. Gün: Zanzibar (Çarşamba - Perşembe)

  Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, okyanusun derinliklerine dalış yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra turlara katılabilirler. Geceleme Zanzibar'da otelimizde. Rehberimizin belirteceği saatte Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK605 Sefer sayılı uçuşu ile  03:35’te  İstanbul’a hareket ediyoruz. Keyifli yolculuğumuz sonrası yerel saat ile 13:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile IST-ZNZ- IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Uçak içi ücretsiz ikramlar
 • Havalimanı vergisi
 • Havalimanı Otel Havalimanı Transferler
 • Tercih edilecek Otellerde Belirtilen Pansiyon Tipine Uygun 6 Gece Konaklamalar
 • Yerel Rehberlik hizmeti (İngilizce)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Tanzanya Kapı Vizesi 50 USD
 • Gidiş ve Dönüşte Yapılacak PCR Testleri
 • Seyahat sağlık sigortası 30 EUR (İsteğe Bağlı)
 • Kişisel harcamalar
 • Extra Turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri  Zanzibar Turu Her Cuma Hareket Türk Havayolları ile 6 Gece Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  Konaklama

  Ulaşım

  Türk Hava Yolları

  Gezilecek Yerler

  Zanzibar

  Kalkış

  İstanbul

  Telefon

  0850 242 47 83