Elegant Kenya & Tanzanya Büyük Göç Türk Hava Yolları ile 9 Gece

Kampanyalar

50 Euro Şimdi , Kalanını 35 Gün Önce Öde !

Kişi Başı

5.499,00 EUR

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – NAİROBİ

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Nairobi’ye uçuşumuz başlıyor.

2. Gün: NAİROBİ – MASAİ MARA NATIONAL PARK

Gece yarısı Nairobi’ye varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. Otelde alacağımız kahvaltının ardından Masai Mara National Park’ına doğru yolculuğumuz başlıyor. Masai Mara'ya girdiğimizde, göz alabildiğine uzanan uçsuz bucaksız otlakların hayranlık uyandıran görüntüsü bizi hemen karşılıyor. 4x4 Land Cruiser’larımız ile yapacağımız Safari turumuzda bu toprakları avuçlarının içi gibi bilen uzman korucuların rehberliğinde, özel safari araçlarıyla engebeli araziyi geçeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Turumuzun ardından Masai Mara’daki safari kampımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari kampımızda.

3. Gün: MASAİ MARA NATIONAL PARK – MASAİ MARA KÖYÜ

Safari kampımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Land Cruiser’larımız ile Big Five Safari turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda bir sonraki öğünlerini aramak için savanada dolaşan aslanları, leoparları ve çitaları hayretle izleyeceğiz, görkemli varlıkları bizi yaşam döngüsüne hayran bırakacak. Masai Mara'daki safarimiz bizi fillerin susuzluklarını gidermek için toplandıkları ve su aygırlarının serin sularda yuvarlandıkları gizli sulama deliklerine götürecek. Birlikte, ekosistemlerin hassas dengesini ve tüm canlıların birbirine bağlılığını gözlemleyecek, doğal dünyanın harikalarına hayran kalacağız. Safari turmuzda Big Five olarak bilinen Aslan, Leopar, Gergedan, Fil ve Bufalo görme imkanı elde edeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Sonrasında Afrika’nın kadim kabilelerinden Masailerin yerleşkesi olan Masai Mara Köyü turumuz için hareket ediyoruz. Masai Mara'nın ruhu macera, keşif ve vahşi doğaya karşı derin bir saygıdır. Birlikte, Masai halkının zengin kültürel mirasına dalacak, geleneklerini, göreneklerini ve toprakla olan derin bağlarını öğreneceğiz. Turumuzun ardından Masai Mara’daki safari kampımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari kampımızda.

4. Gün: MASAİ MARA NATIONAL PARK – SERENGETİ NATIONAL PARK

Safari kampımızda alacağımız kahvaltının ardından Serengeti National Park’a gidiyoruz. Serengeti'ye ayak bastığımızda, düzlüklerin genişliği ve Afrika vahşi doğasının nefes kesici güzelliği bizi hemen etkisi altına alıyor. Tanzanya'nın kuzeyinde yer alan ve Kenya'nın güneybatısına kadar uzanan Serengeti, şüphesiz gezegendeki en ikonik ve nefes kesici ekosistemlerden biridir. Akasya ağaçları ve kayalık çıkıntılarla bezeli bu geniş savan otlakları, olağanüstü biyolojik çeşitliliği ve hayranlık uyandıran vahşi yaşam gösterileriyle ünlüdür. Yaklaşık 30.000 kilometrekarelik bir alana yayılan Serengeti, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Peyzajı; otlaklar, ormanlık alanlar, nehir ormanları ve kopjeler (granit kaya oluşumları) gibi çeşitli habitatlardan oluşur ve her biri zengin yaban hayatı popülasyonunun sürdürülmesinde önemli bir rol oynar. Serengeti National Park’a varışımızın ardından Safari Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari Lodge’larımızda.

5. Gün: SERENGETİ NATIONAL PARK

Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Land Cruiser’larımız ile Safari turumuz başlıyor. Birlikte, bu olağanüstü ekosistem hakkında gerekli donanım ve bilgiye sahip uzman rehberler eşliğinde özel safari araçlarıyla engebeli araziyi geçeceğiz. Afrika vahşi doğasının ham güzelliğini ve evcilleşmemi gücünü hatırlatan güçlü varlıklarıyla aslanların, leoparların ve çitaların muhteşem varlığına hayran kalacağız. Kendimizi National Geographic belgesellerinin bir parçası gibi hissedeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Turumuzun ardından Serengeti’deki Safari Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama Safari Lodge’larımızda.

6. Gün: SERENGETİ NATIONAL PARK – NGORONGORO KRATERİ

Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından Ngorongo’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Ngorongo Krateri Safari turumuz başlıyor. Ngorongoro Krateri'ne indiğimizde, bizi dünyanın en büyük kesintisiz kalderasının hayranlık uyandıran görüntüsü karşılıyor. Birlikte, milyonlarca yıl boyunca antik volkanik güçler tarafından oyulmuş ve şimdi şaşırtıcı bir vahşi yaşam dizisine ev sahipliği yapan bu doğal amfitiyatronun büyüklüğüne hayran kalacağız. Ngorongoro Krateri sadece jeolojik bir harika değil; Afrika'nın en ikonik hayvanlarından bazıları için bir sığınak. Birlikte, otlaklarda dolaşan fil sürülerine, akasya ağaçlarının gölgesinde uzanan aslanlara ve krater tabanını süsleyen soda göllerinde yüzen flamingoları görme imkanı bulacağız. Turumuzun ardından Ngorongoro’daki Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama Safari Lodge’larımızda.

7. Gün: NGORONGORO KRATERİ – ZANZİBAR

Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından Arusha havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Zanzibar’a uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Hint Okyanusu'nun Tanzanya kıyılarında yer alan Zanzibar, turkuaz rengi okyanusu, bembeyaz kumsalları ve göz kamaştırıcı güzelliği ile bizleri karşılıyor. Zengin kültürel mirası, çarpıcı doğal güzelliği ve sıcak misafirperverliği dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri büyülemeye devam etmekte ve onları bu ada cennetinin zamansız cazibesini keşfetmeye davet etmektedir. Sonrasında adanın zengin baharat üretiminin tarihini keşfetme imkânı bulacağız. Çeşitli baharatların nasıl yetiştirildiğini, Zanzibar mutfağında ve çeşitli hastalıkların tedavilerinde nasıl kullanıldığını öğreneceğiz. Ardından Zanzibar’daki otelimize transfer, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün: ZANZİBAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizin imkanlarından yararlanmak, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için tüm gün serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün: ZANZİBAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizin imkanlarından yararlanmak, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için tüm gün serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

 

10. Gün: ZANZİBAR – İSTANBUL

Erken saate odaların boşaltılması ve rehberimizin belirteceği saatte Zanzibar havalimanına transfer. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

06.09.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  06.09.20245* /Oteller6.110,00 €
  5.499,00 €
  7.643,33 €
  6.879,00 €
  6.110,00 €
  5.499,00 €
  0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 5.499,00 €
  -

13.10.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  13.10.20245* /Oteller6.110,00 €
  5.499,00 €
  7.754,44 €
  6.979,00 €
  6.110,00 €
  5.499,00 €
  0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 5.499,00 €
  -
50 Euro Şimdi , Kalanını 35 Gün Önce Öde !

Seyahat tarihin belli ama ödeme şekline karar veremediysen , ön ödeme tutarı ile yerini ve fiyatı sabitleyerek , kalan ödemeyi seyahatinizden 35 Gün öncesine kadar arzu ettiğiniz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Müze ve Ören Yerleri Girişleri: Masai Mara Köyü + Serengeti National Park + Ngorongoro Krateri ve Koruma Alanı + Lokal Rehberler + Turist Şehir Vergileri

195 Euro

***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

 

 

 • Seyahat edilecek ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği Covid kaynaklı prosedür değişikliklerinin takibi misafir sorumluluğundadır.
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından istetatil.com kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • İstetatil.com konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde İstetatil.com’dan       tazminat hakkı yoktur.
 • İstetatil.com, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İstetatil.com sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden İstetatil.com sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, İstetatil.com’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İstetatil.com sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerindeki ekstra turlar gruptan en az 10 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İstetatil.com sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • İstetatil.com, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ISTETATIL.COM SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

Seyahatinizden 35 gün öncesine kadar rezervasyonunuzu kesintisiz iptal edebilirsiniz. 35 - 15 gün arası % 50 ;  ve seyahatinizden 15 gün öncesine kadar % 100 kesinti uygulanmaktadır.  Tur kategorisinde program için tarafınız adına gerçekleşen ödemelerin iadesi yapılamamaktadır. Detaylı bilgi için danışınız.


İptal Şartları


Vize BilgileriElegant Kenya & Tanzanya Büyük Göç Türk Hava Yolları ile 9 Gece Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Nairobi (NBO) gidiş, Zanzibar (ZNZ)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Arusha – Zanzibar arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg. bagaj hakkı ile)
 • Havalimanı vergileri
 • Nairobi’de 5* otellerde 1 gece oda & kahvaltı konaklama
 • Masai Mara’da 2 gece tam pansiyon lüks safari kamp konaklama
 • Serengeti’de 2 gece tam pansiyon lüks safari lodge konaklama
 • Ngorongoro’da 1 gece tam pansiyon lüks safari lodge konaklama
 • Zanzibar’da 5* otellerde 3 gece tam pansiyon konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • 4x4 Land Cruiser’lar ile safari turları
 • Masai Mara National Park Safari turu
 • Big Five Safari turu
 • Masai Mara Köyü turu (Giriş Hariç)
 • Serengeti National Park Safari turu
 • Ngorongoro Krateri Safari turu
 • Zanzibar Şehir ve Baharat turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti, servis bedeli (Kenya 50 Usd) ( Tanzanya 50 Usd)
 • Turist şehir vergileri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Programda belirtilmeyen öğle, akşam yemekleri ve içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)